جایزه کتاب برتر مالی اسلامی
پنج شنبه, 29 شهریور 1397 12:42 کتاب برتر جایزه کتاب کتاب مالی اسلامی همایش مالی اسلامی کتاب برتر مالی اسلامی 2986
Gallery Image 1 Gallery Image 2 Gallery Image 3

آیین‌نامه انتخاب کتاب برتر مالی اسلامی

مقدمه

در راستای تحقق وظایف تعریف شده انجمن مالی اسلامی ایران و نیز جهت جلب مشارکت بیشتر اعضا، تقویت اجتماع علمی و تشویق مولفان و مترجمان کتاب ­های حوزه مالی اسلامی در همایش­های سالانه مالی اسلامی، صاحبان آثار برتر این حوزه توسط انجمن انتخاب و از آنها تقدیر به عمل خواهد آمد. سومین جایزه کتاب برتر مالی اسلامی نیز در هفتمین همایش مالی اسلامی اهدا خواهد شد.

بند 1) تعاریف:

1-1 منظور از انجمن در این آیین­ نامه «انجمن مالی اسلامی ایران» است.

1-2 منظور از کتاب، اثر مکتوبی است که توسط نویسنده، مولف یا مترجم پدید آمده و در سازمان اسناد و کتابخانه ملی به ثبت رسیده باشد. کتاب­های کمک آموزشی (کتاب­های آمادگی برای آزمون­های سراسری) و کتاب­های الکترونیکی از دایره انتخاب و داوری خارج خواهد بود.

بند 2) کتاب­های مورد داوری در دو سطح هیئت علمی و غیر هیئت علمی مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

بند 3) کتاب باید در یکی از محور­های زیر نگاشته شده باشد:

بازار سرمایه اسلامی

بانکداری اسلامی

بیمه اسلامی و تکافل

بند 4) ارزیابی و انتخاب کتاب­های برتر توسط کمیته علمی انجام خواهد شد.

بند 5) اعضای کمیته علمی توسط هیات مدیره انجمن و براساس تخصص در حوزه مالی اسلامی انتخاب می­شوند.

بند 6) امتیاز کتاب­هایی که آرم انجمن روی جلد آن­ها آمده باشد با ضریب 1/05 محاسبه می­شود.

بند 7) معرفی کتاب به ­وسیله نویسنده ، مدیر انتشارات کتاب و یا اعضای هیات مدیره انجمن با تکمیل این فرم­  و ارسال آن به ایمیل انجمن به نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید صورت می­گیرد.

بند 8) نحوه امتیازدهی به کتاب­های معرفی شده طبق فرم­های پیوست این آیین­نامه انجام خواهد گرفت.

بند 9) تاریخ انتشار کتاب باید تا 1 آبان ماه 1400 باشد.

مهلت تکميل و ارسال فرم مربوطه 20 آذر ماه 1400 می‌باشد. فرم تکمیل شده (پیوست1) را به آدرس الکترونيکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و همچنین یک جلد از کتاب را به آدرس دبیرخانه همایش (تهران- خیابان حافظ، جنب هاتف، ساختمان قدیم بورس اوراق بهادار، طبقه 19، انجمن مالی اسلامی ایران) ارسال نمایید. لازم به ذکر است ارسال یک جلد از کتاب به دبیرخانه همایش الزامی می­باشد. فایل­های دریافتی کتاب­ها قابل قبول نمی­باشند و مورد بررسی قرار نمی­گیرند، دبیرخانه انجمن نیز هیچ­گونه مسئولیتی در قبال این فایل­ها ندارد. در صورت هرگونه پرسش با آدرس الکترونیکی همایش و يا با شماره تلفن دبیرخانه همایش 62843117 ارتباط حاصل نمائيد.

علاقه‌مندان جهت دریافت فرم معرفی کتاب و نحوه امتیازدهی اینجا کلیک نمایند.

 


گزارش اعطای نخستین جایزه کتاب برتر مالی اسلامی

در چهارمین همایش مالی اسلامی از دو کتاب برتر در حوزه بانکداری و مالی اسلامی نیز تجلیل شد. یکی از کتبی که جایزه کتاب برتر را از آن خود کرد، در بخش هیئت علمی «بانکداری اسلامی» در دو جلد به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین دکترسیدعباس موسویان و دکتر حسین میثمی و کتاب دیگردر بخش غیر هیئت علمی، «مدیریت ریسک با رویکرد مالی اسلامی» به قلم حسین محسنی بود.

 

گزارش اعطای دومین جایزه کتاب برتر مالی اسلامی

دومین جایزه کتاب برتر در زمینه مالی اسلامی به کتاب «وکالت در بانکداری بدون ربا؛ کاربردها و چالش‌ها» اثر دکتر وهاب قلیچ (عضو هیئت علمی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی) رسید.

 

گزارش اعطای سومین جایزه کتاب برتر مالی اسلامی

ضمن تقدیر از کتاب حسابداری ابزارهای مالی اسلامی و کتاب «موضوع شناسی اسناد خزانه متعارف و اسناد خزانه اسلامی» سومین جایزه کتاب برتر مالی اسلامی تقدیم میشود به کتاب «فین‌تک، ارز دیجیتال و آینده مالی اسلامی» ترجمه و اقتباس دکتر رهنمای رودپشتی و سرکار خانم دکتر پور عسکری

Prev Next
برچسب‌ها
برای ارسال نظر وارد سایت شوید