اولین روز از سیزدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) برگزار شد
دوشنبه, 26 مهر 1400 04:57 دوره آموزشی بین المللی بازار سرمایه اسلامی ICM انجمن مالی اسلامی ایران seo 1537

اولین روز از سیزدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM)  با حضور بیش از 90 اندیشمند و ارایه موضوعاتی همچون  فینتک و بازار سرمایه اسلامی و ... برگزار شد.

اولین روز از سیزدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) با حضور بیش از 90 اندیشمند و ارایه موضوعاتی همچون فینتک و بازار سرمایه اسلامی، رگ تک (RegTech)در بازار سرمایه، ابعاد و فرصت­ها،ابداعات در حوزه صکوک و همچنین مروری بر توسعه اخیر اقدامات نظارتی مالی در آلمان و ... به پایان رسید.


دکتر مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در آغاز به کار سیزدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) بیان کرد: خرسند هستم در سیزدهمین گرد همایی بازار سرمایه اسلامی با شما هستم و می‌خواهم از طرف سازمان بورس و اوراق بهادار از شما تشکر کنم و افتخار بزرگی است که در خدمت شما هستم. دکتر عشقی افزود این برنامه نه تنها فرصتی را برای تبادل نظرات فراهم می‌کند بلکه پلتفرمی را برای به کار گرفتن شرکت کندگان و پیشگامان بازار سرمایه داخلی ایجاد می‌کند وی گفت امیدوارم این کار بعد از گرد همایی هم تداوم داشته باشد.


رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت ،امسال بعضی از شخصیت های تاثیر گذار و رگولاتور‌های بازار ،اپراتورها،پیشگامان ،اندیشمندان و فضلا برجسته مرتبط با جهان اسلام در بازار سرمایه با ما هستند، وی ادامه داد بیش از 90 اندیشمند از 25 کشور جهان در این گرد همایی شرکت می‌کنند و البته این ممارست و پیگیری محققان در تیم بازار سرمایه ایران است.


دکتر عشقی گفت میخواهم از همکاران سخت کوش خود در سازمان بورس و اوراق بهادار برای سازماندهی حرفه‌ای این گرد همایی آنلاین تشکر کنم و امیدوارم در این 2 روز برگزاری گرد هماییی این فرصت راداشته باشیم که به طور عمیق به بازار سرمایه اسلامی و موضوعات پیرامون ان بپردازیم.


وی در پایان گفت به دلیل بیماری همگیر کرونا این گرد همایی امسال بصورت آنلاین برگزار می‌شود و امیدوارم در دیدار بعدی شخصا شما را ملاقات کنم.

 

در ادامه بهادر بیژنی، مشاور رییس سازمان در امور بین‌الملل و سرمایه گذاری خارجی ؛ با اشاره به 2 موضوع نوظهور دارایی­ های رمزنگاری­ شده و شیوع کووید19در جهان گفت : هرچند که شیوع ویروس کرونا در جهان علاوه بر آثار نامطلوب بر اقتصاد جهانی و سودآوری شرکت­ها ،فعالیت سرمایه­ گذاران خرد در بازارهای مختلف را با مشکلات عدیده ای همراه کرده اما برگزاری رویدادهایی نظیر دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی (ICM) فرصت مناسبی برای بحث و گفت و گو پیرامون اثرات ورود سرمایه­ گذاران خرد به بازارها را فراهم کرده است.

 

وی در ادامه با بیان ویژگی های منحصر به فرد دارایی ­های رمزنگاری­ شده تصریح کرد: از یک سو، ویژگی­های منحصر به فرد این نوع از دارایی­ ها، قانون­ گذاران را با چالش مواجه ساخته است و از سوی دیگر متقاضیان، درخواست قانون­ گذاری در این حوزه و یا ارائه مجوز برای انجام معاملات دارایی ­های رمزنگاری شده بین­ المللی را دارند. اگرچه هیچ شخصی پتانسیل­ های بلاکچین را رد یا انکار نمی­ کند، اما در خصوص محصولات حاصل از تکنولوژی باید بررسی و تأمل داشت.

 

 

در اولین روز از سیزدهمین دوره بین‌المللی بازار سرمایه اسلامی موضوعات زیر ارائه شد:

فینتک و بازار سرمایه اسلامی: تجربه ­ها، ابداعات و چالش­ها، دکتر محمد اشفق، مدرس ارشد و مدیر عامل موسسه اقتصاد و مدیریت مالی اسلامی امانه
سرمایه­ گذاری ­های هم­راستا با رعایت مسئولیت اجتماعی در مقابل سرمایه گذاری­های منطبق با شریعت، دکتر ارم صبا، دانشیار موسسه مدیریت کسب و کار، کراچی
نابهنجاری مالی اسلامی با نگاهی ویژه بر بازار سرمایه ایران، دکتر فرهاد مرسلی، استادیار دانشگاه و رئیش کمیته بین‌الملل انجمن مالی اسلامی ایران
مروری بر توسعه اخیر اقدامات نظارتی مالی در آلمان، آقای رابرت السن، مدیر ارشد نهاد ناظر آلمان (بافین)
سرمایه­ گذاری­ های هم­راستا با رعایت مسئولیت اجتماعی در دوران کرونا، دکتر محمد شریف الامری، دانشگاه صباح­الدین زعیم استانبول
ابداعات در حوزه صکوک: تا کجا پیش رفته ایم؟، دکتر سید عون رضوی، دانشیار دانشگاه علوم مدیریتی لاهور
رگ تک (RegTech)در بازار سرمایه، ابعاد و فرصت­ها، دکتر حمید حسن ­آبادی، مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار

Prev Next
برچسب‌ها
برای ارسال نظر وارد سایت شوید