اطلاعیـه؛ تاریـخ آزمـون مسابقـه بانـکـدان اعـلام شـد.
پنج شنبه, 23 تیر 1401 20:25 مسابقه ملی دانشجویی بانکدان انجمن مالی اسلامی ایران اطلاعیه آزمون مسابقه بانکداری 334
Gallery Image 1

بر اساس اطلاعیه جدید کمیته علمی مسابقه ملی دانشجویی بانکدان؛ آزمون مسابقه بانکدان بیست و هشتم تیر ماه ساعت ۱۷:۳۰ برگزار خواهد شد.

طبق اعلام کمیته علمی مسابقه ملی دانشجویی بانکدان؛ آزمون ورودی مسابقه در تاریخ بیست و هشتم تیرماه سال ۱۴۰۱ راس ساعت ۱۷:۳۰ برگزار خواهد شد.

براساس اعلام این کمیته آزمون به صورت گروهی برگزار خواهد شد و روز امتحان لینک ورود به جلسه امتحان به سرگروه ارسال خواهد شد. لذا دانشجویان می‌بایست با گروه خود هماهنگ باشند.

بعد از برگزاری آزمون از تیم‌های شرکت کننده، 22 تیم به کارگاه های آموزشی راه پیدا خواهند کرد. 16 ساعت کارگاه آموزشی در زمینه صورتهای مالی بانکی و برخی مسائل و معضلات بانکی برای تیم ها برگزار می‌شود و پس از آن طی آزمون نهایی 16 تیم وارد مسابقات خواهند شد و هر تیم باید یک عضو هیئت علمی دانشگاه در زمینه اقتصاد یا مالی را به عنوان استاد راهنما معرفی نماید و با تایید انجمن تا پایان مسابقات از راهنمایی های وی استفاده نماید.

در مرحله اول مسابقات، صورتهای مالی یک بانک فرضی در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد و تیم ها باید طی زمان مشخص به سوالات کمیته علمی که همراه با صورتهای مالی ارسال می‌گردد پاسخ دهند. پس از ارسال پاسخ ها و ارزیابی آن توسط کمیته علمی، تیم ها دو به دو به مناظره خواهند پرداخت که در مناظره علاوه بر نماینده کمیته علمی مسابقات، یک مدیر ارشد بانکی و یک استاد هیئت علمی از دانشگاه های شهرستانی جزء هیئت داوران خواهند بود و تیم ها باید ضمن تشریح پاسخهای خود به سوالات و نقد پاسخ های تیم مقابل، به فرصتها و چالشهای مطرح شده برای بانک توسط کمیته علمی نیز پاسخ دهند. همچنین در این مرحله هر تیم باید یک کلیپ سه تا پنج دقیقه ای از یک مساله یا معضل در بانکداری کشور و راهکارهای اصلاح آن تهیه نماید که در جلسه مناظره پخش خواهد شد. از مجموع نمراه کلیپ، پاسخنامه و مناظره هشت تیم به مرحله بعد راه خواهند یافت.

دومین مرحله مسابقات نیز مانند مرحله اول خواهد بود. البته در این مرحله ساخت کلیپ حذف می‌شود و مسائل و چالش‌های بانک فرضی افزایش پیدا خواهد کرد و پس از این مرحله چهار تیم به مرحله بعد راه پیدا می‌کنند.
سپس 8 ساعت کارگاه آموزشی طی دو روز برای 4 تیم باقیمانده در زمینه بانکداری اسلامی و حقوق بانکی برگزار می‌گردد و مسابقه نیمه نهایی، رده‌بندی و فینال مانند مراحل قبل برگزار می‌شود.

جوایز :
تیم اول: 110 میلیون تومان جایزه نقد و تسهیلات
تیم دوم: 80 میلیون تومان جایزه نقد و تسهیلات
تیم سوم: 50 میلیون تومان جایزه نقد و تسهیلات

گفتنی است طبق تفاهم انجمن مالی اسلامی ایران با نهادهای حامی مسابقه، افراد برتر این مسابقات به انتخاب کمیته علمی، جهت همکاری به نهادهای مذکور معرفی خواهند شد.

Prev Next
برچسب‌ها
برای ارسال نظر وارد سایت شوید