پیام تسلیت دکتر صالح آبادی در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین دکتر موسویان
یکشنبه, 19 مرداد 1399 15:35 دکتر سید عباس موسویان دکتر علی صالح آبادی انجمن مالی اسلامی ایران 995
Gallery Image 1 Gallery Image 2

پیام تسلیت دکتر علی صالح آبادی، رئیس انجمن مالی اسلامی ایران در پی درگذشت مرحوم حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید عباس موسویان.

پیام تسلیت دکتر صالح آبادی رئیس انجمن مالی اسلامی ایران در پی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید عباس موسویان:

بسم الله الرحمن الرحیم

اذا مات العالم، ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیء الی یوم القیامه

ارتحال جانسوز اندیشمند برجسته و کم نظیر، حجت الاسلام و المسلیمن دکتر سیدعباس موسویان، موجی از اندوه و افسوس برای جامعه علمی ایجاد کرد. اندوه و غم در از دست دادن بزرگمردی که عمر پربرکت خود را وقف اعتلای علوم مالی و اقتصاد اسلامی کرد و متواضعانـه و بدون کمترین چشم داشت، خیل مشتاقـان علوم مالی اسلامـی در داخل و خارج از کشور را از خرمن پربار داشته‌هایش بهره‌مند ساخت؛ و افسوس و صد افسوس که فقدان مردان بزرگ، جبران شدنـی نیست.

اینجانب که حدود 15 سال، از بدو تأسیس کمیته فقهی در سازمان بورس و اوراق بهادار تا ایجاد انجمن مالی اسلامی ایران و پس از آن، حضور در شورای فقهی بانک مرکزی، همواره و از نزدیک توفیق همکاری و تعلم در محضر استاد فقیـد، دکتر سیدعباس موسویان را داشتـم، ایشان را نمونـه بارز یک فقیـه تیزبیـن، روشنفکر، جامع‌نگر و در یک کلام، تجسم عینی فقه پویـای شیعه، به ویژه در حوزه اقتصاد یافتـم که با ژرف‌اندیشی و تسلط به علم روز، برای مسائل و موضوعات جاری در حوزه مالی و اقتصادی، راهکارهایی خلاقانه می‌یافت، راهکارهایی عملیاتی که در عین انطباق کامل با مبانی فقهی، مسیر توسعه نظام مالی را هموار و حرکت در این مسیر را پرشتاب می‌ساخت؛ و قطعا اغراق نخواهد بود اگر بگوئیم نظام مالی کشـور، اعم از بازار سرمایه، بازار پول و صنعت بیمه، توسعه امروز و آینده خود را مرهـون مجاهدت های شبانـه‌روزی این عالم فقیـد است.

آثار علمی به جـا مانده از استاد موسویان، بدون تردید جزء جامع‌ترین و ناب‌ترین متون علمی در حوزه مالی اسلامی است، آثاری که از عمق بینش و خلوص نیت این گوهر ناب برخاسته و به خواست خداوند متعال و با همت شاگردان و دوستداران ایشان، از این پس نیز منشـأ برکات و زایش های ارزشمند در حوزه اقتصاد اسلامی خواهـد بود.

اینجانب با قلبی آکنده از اندوه، رحلت این عالم نستوه را به محضر مقام معظم رهبری، جامعه علمی کشـور به ویژه شاگردان و علاقه‌مندان استـاد، خانواده محترم و سایر بازماندگان ایشان تسلیت عرض کرده و از درگاه خداوند متعال برای عزیز سفرکرده‌مان، علو درجات و همنشینـی با انبیاء و اولیـاء الهی مسألت دارم.

یادش گرامی و راهش پررهرو باد.

علی صالح‌آبادی

19 مرداد ماه 99

 کلیپ ساخته شده جهت اهدای نخستین جایزه مالی اسلامی به دکتر موسویان، دی ماه 95

Prev Next
برچسب‌ها
برای ارسال نظر وارد سایت شوید