سومين مسابقه سراسری قرآني با موضوع ابزارسازي مالي و نوآوري در قرآن كريم
یکشنبه, 13 آبان 1397 05:25 قرآن مالی اسلامی ابزارسازی نوآوری فرابورس انجمن مالی اسلامی

فرابورس ایران و انجمن مالي اسلامي، سومین مسابقه قرآنی را برگزار می‌کنند که علاقه‌مندان به شرکت در ‏آن لازم است آیات و روایاتی را که مصداق ابزارسازي مالي و نوآوري در قرآن كريم است شناسایی کرده و ‏سپس این آیات را در حوزه بازار سرمایه تفسیر کنند.‏

فرابورس ایران به همراه انجمن مالي اسلامي ايران سومین مسابقه قرآنی را با موضوع «ابزارسازي مالي و نوآوري در قرآن كريم» و با هدف بهره‌گیری از آیات و روایات مرتبط با مسائل و چالش‌های موجود در بازار سرمایه برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، فرابورس در سال 95 برای نخستین بار مسابقه‌ قرآنی را با هدف استخراج و بهره‌گیری از آیات و روایات مربوط به مفاهیم معامله، تجارت و بازار سرمایه برگزار کرد و در سال 96 نیز این مسابقه با موضوع کژمنشی و کژ‌گزینی استقبال چشم‌گیری را به همراه داشت.

این بار فرابورس ایران و انجمن مالي اسلامي، سومین مسابقه سراسری قرآنی را برگزار می‌کنند که علاقه‌مندان به شرکت در آن لازم است آیات و روایاتی را که مصداق ابزارسازي مالي و نوآوري در قرآن كريم است شناسایی کرده و سپس این آیات را در حوزه بازار سرمایه تفسیر کنند.

هیات داوران این مسابقه حجت‌الاسلام‌والمسلمین دكتر سيد عباس موسويان عضو شورای عالی و عضو كميته فقهي سازمان بورس و اوراق بهادار، حجت‌الاسلام دكتر خادم عليزاده عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبایی و حجت‌الاسلام‌والمسلمین دكتر مجيد رضايي عضو كميته فقهي سازمان بورس و اوراق بهادار هستند که مطالب ارسالی از سوی شرکت‌کنندگان را با دقت نظر و موشکافانه بررسی می‌کنند.

پس از انجام مراحل داوری، به نفر اول تا سوم در میان شرکت‌کنندگانی که نزدیک‌ترین آیات و روایات مرتبط به موضوع مسابقه را گزینش و بهترین تفاسیر را ارائه کنند به ترتیب سفر به عتبات عالیات به همراه یک نفر، ‌یک سکه تمام بهار آزادی و نیم‌سکه بهار آزادي اهدا خواهد شد.

شایان ذکر است که مهلت نهایی ارسال آثار تا سی‌ام آبان‌ماه 1397 است و زمان اعلام برندگان سومین مسابقه قرآنی نیز یازدهم آذرماه ١٣٩٧ هم‌زمان با روز برگزاري همايش سالانه مالي اسلامي خواهد بود.

علاقه‌مندان به رقابت در سومین مسابقه قرآنی می‌توانند از طریق لینک http://yon.ir/5Ocdz در این مسابقه شرکت کنند.

 

158

 

 

Prev Next
برچسب‌ها
برای ارسال نظر وارد سایت شوید