آرشیو فیلم کلاسهای پنجمین دوره DBA بازار سرمایه اسلامی جهت دسترسی دانش پذیران دوره بر روی سایت قرار گرفت

 

اطلاعات تکميلي

  • Gallery Image 1 Gallery Image 1
چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1400 23:00

اولین نشست «نسبت اسلام و اقتصاد»

نوشته شده توسط

با حضور حجج‌اسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه، غلامعلی معصومی‌نیا ، مجید رضایی و به همت خبرگزاری حوزه‌های علمیه اولین نشست از سلسله مباحث «نسبت اسلام و اقتصاد» برگزار شد.

ترم دوم پنجمین دوره DBA بازار سرمایه اسلامی انجمن مالی اسلامی ایران، از روز چهارشنبه اول اردیبهشت ماه به صورت آنلاین آغاز می‌شود.

به گزارش پورتال بانکداری اسلامی، بانک مرکزی فیلیپین اعلام کرده است با ادامه صنعت بانکداری اسلامی در این کشور، فرصت‌های جدیدی در انتظار فعالان و مشارکت‌کنندگان عرصه بازار خواهد بود.

دوره تخصصی فقه‌الاقتصاد با سخنرانی حجت‌الاسلام صادق الهام، پژوهشگر دینی، در ۲۲ فروردین‌ ماه، به صورت مجازی برگزار شد. مشروح این نشست را در ادامه می‌‌خوانید:

سه شنبه, 24 فروردين 1400 23:48

احکام خرید و فروش رمز ارزها چیست؟

نوشته شده توسط

در بیست و دومین جلسه درس خارج «فقه بورس» حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم با بیان اینکه در مورد رمز ارزها تحقیقات متعددی انجام شده است، گفت: حقیقت مسئله این است که در مورد رمز ارزها همچنان ابهامات جدی وجود دارد.

یکشنبه, 22 فروردين 1400 23:54

«ریپو» یا عملکرد ابزار توافق بازخرید

نوشته شده توسط

هومن کرمی رئیس دایره معاملات اوراق بهادار بانک مرکزی گفت: تمام عملیاتی که در قالب بازار باز انجام می شود بر پایه ابزار توافق بازخرید انجام می شود. ابزار توافق بازخرید چیزی جز خرید و فروش اوراق بدهی دولتی نیست.

بررسی فهرست 500 نفره از تاثیرگذارترین چهره های شاخص جهان اسلام در طی پنج سال اخیر، از چهره ای کمتر شناخته شده رونمایی می کند که تاکنون کمتر به او و کار ویژه اش در جهان اسلام توجه کرده ایم.

گاهی موضوعی مانند پول را بدون لحاظ فلسفه ایجاد،‌ آثار و پیامدهای اقتصادی و ... در اختیار فقیه قرار می‌دهیم که خروجی فقهی‌ متفاوت از زمانی است که با ملاحظه این موضوعات و پارامترها، مورد توجه قرار می‌گیرد و فتوایی که فقیه می‌دهد، متفاوت خواهد بود.

یکشنبه, 22 فروردين 1400 02:40

بانک ها ملزم به رعایت دقیق نرخ سود شدند

نوشته شده توسط

وزیر اقتصاد به مدیران عامل ۱۲ بانک بورسی و دولتی دستور داد تا نرخ‌های سود سپرده و تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار را با دقت رعایت کنند و نرخ‌های بالاتر، جزء هزینه‌های قابل قبول مالیاتی نخواهد بود.

صفحه1 از134